Backstage – czyli co słychać za kulisami…

Studio Kwadrat istnieje już od 2008 roku. Przez ten czas wykonaliśmy ponad 700 tysięcy zdjęć dla naszych klientów.

Taką niesamowitą liczbę kadrów przewyższają zdjęcia e-commerce, które trafiają do sklepów internetowych znanych firm modowych w całej europie. Podczas jednego tygodnia jesteśmy w stanie wykonać ponad 400 zdjęć produktów oraz packshootów.

Podczas produkcji w naszym studio jak i innych lokacjach jesteśmy ekipą „nie do zdarcia”. Nie raz zdarzyło się nam pracować po nocach, bo terminy goniły. Jak to mówią klient nasz Pan. Przy sesjach e-commerce jak i wizerunkowych zawsze musi być wszystko dopięte na ostatni guzik.

Co to znaczy ?

Każda produkcja składa się z kilku czynników. Od castingu modelek i modeli, pracę stylisty oraz tzn. dyrektora artystycznego poprzez przygotowanie makeup i fryzur, aż po postprodukcję czyli potocznie zwaną obróbkę zdjęć. Proces ten zwany jest produkcją. Niezwykle ważne jest utrzymanie sztywnych terminów uwzględnionych z klientem, ponieważ zdjęcia są ważnym trybem w sprzedaży online.

Co może „nawalić” ?

Musimy być zawsze zabezpieczeni podczas robienia zdjęć, na różne wydarzenia losowe takie jak : zmienna pogoda, brak prądu, awaria sprzętu czy problem logistyczny (modelka nawaliła itp). Należy mieć zawsze backup w postaci sprzętu, modelki czy agregatu prądotwórczego. 12 lat istnienia Studia Kwadrat, nauczyło nas jak ważne jest zabezpieczenie przy każdej nawet niewielkiej produkcji.

Satysfakcja.

Największym sukcesem i satysfakcją, jest praca z fajnymi i ciekawymi ludźmi. Do tego grona zaliczają się dzieci i młodzież, które stawiają pierwsze kroki przed obiektywem. Choć takie sesje zdjęciowe nie zaliczają się do łatwych produkcji, powstają często w ciekawych lokacjach, oraz są bardzo naturalne. Podstawą dobrej współpracy jest animowanie młodego modela/modelki. Przy niewielkiej ilości dzieci potrafi zrobić to nasz fotograf, stworzyć luźną atmosferę, która niesamowicie ułatwia pracę oraz pomaga przy uzyskaniu pożądanego kadru. Przy większych produkcjach, gdzie młodych modeli jest więcej, korzystamy z agencji, która się profesjonalnie tym zajmuje. Kampania dla 5-10-15

Jeśli macie jakieś pytania, chętnie odpowiemy. Piszecie w komentarzu lub zawsze można wysłać do nas pytanie na naszych kanałach społecznościowych.