Inspiracja w fotografii

Z nowym rokiem… a zatem do boju! Studio Kwadrat otwiera sezon na firmowego bloga.

Zapraszamy do lektury i aktywnego komentowania, udziału w dyskusjach i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Jako profesjonalne studio fotograficzne realizujemy zróżnicowane projekty. Nasi odbiorcy, partnerzy, współpracownicy są dla nas najważniejsi. W fotograficzne kręgi zapraszamy każdego, kto interesuje się tematyką fotografii, pozowania, stylizacji, wizażu oraz pokrewnymi dziedzinami. Jako studio fotograficzne jesteśmy zorientowani na wielu Klientów: indywidualnych i firmowych, agencje modelingowe i modelki bezpośrednio, rodziny, przyjaciół, korporacje, firmy itd. [w dalszych postach z wielką przyjemnością podzielimy się z Wami naszym doświadczeniem i efektami zrealizowanych oraz bieżących kampanii]. Aby dotrzeć do wielu osób, czy instytucji, poznać ich wymagania i spełnić oczekiwania staramy się być w każdej sytuacji empatyczni, wysłuchać potrzeby i wspólnie uzgodnić oczekiwane efekty oraz przebieg sesji zdjęciowej. Bardzo ważna jest dla nas także elastyczność, odpowiednie reagowanie na bodźce zewnętrzne, dopasowanie do standardów, a jednocześnie trendów.

O czym traktuje nasz pierwszy post? Weźmiemy pod lupę źródła, czyli wszelkiego rodzaju miejsca, z których fotograf czerpie swoją wiedzę, karmi wenę, w skrócie: poszukuje inspiracji.

W jaki sposób radzić sobie z różnorodnością tematów, charakterów, sytuacji, miejsc, celów?

Polecamy spotkania z naturą: wyjazd w góry, wędrówkę, wspinaczkę, narciarskie szaleństwo, po prostu: oderwanie się od rzeczywistości. Góry od zawsze stanowiły kolebkę wielu artystycznych uniesień i relaksu umysłu. Otaczająca nas przyroda jednocześnie uwalnia od wielu przytłaczających myśli porządkując je i stwarzając miejsce dla kolejnych inspiracji. Oprócz przyrody zawsze i w każdej sytuacji otaczają nas ludzie, to dzięki nim poznajemy różnorodne punkty widzenia, dzięki którym możemy odnieść się do własnych poglądów i zainteresowań. Skoro o gustach się nie dyskutuje, spróbujcie je modyfikować, ulepszać, edytować. Z kolei zupełnie innym horyzontem jest Internet, w którego otchłani spędzamy mnóstwo czasu [zarówno zawodowego, jak i prywatnego], również w Internecie egzystują ludzie – nierzadko ci sami, których znamy z otoczenia. Te same osoby i instytucje za pomocą mediów społecznościowych codziennie dostarczają nam wiedzy w pigułce. A gdzie szukać jej w większych ilościach? Niesamowitym źródłem skondensowanej wiedzy o ostatnich wydarzeniach i bieżących trendach jest prasa, portale internetowe i interesujące prezentacje tematyczne również dostępne do obejrzenia w sieci [poniżej podajemy linki do najbardziej inspirujących i znanych tytułów i stron, które warto odwiedzić]. Na co dzień obcujemy także ze sztuką współczesną oraz filmem i muzyką. Często podczas sesji zdjęciowych słuchamy utworów rodem z gór, a także mocniejszych uderzeń, które po kilku godzinach pracy doskonale stawiają nas na nogi :). Z naszej strony zachęcamy przede wszystkim do czytania książek, interesujcie się literaturą [istnieje mnóstwo kategorii: obyczajowa, kryminalna, piękna i wiele innych], niech klasyka uzbroi Was w solidne podstawy, a aktualne trendy tchną świeżość i nowego ducha. Gorąco polecamy! Wymienione sposoby ucieczki od codzienności i poszukiwania natchnienia sprawiają, że odnajdujemy nie tylko własny styl, niekiedy także pozwalamy sobie na wdrożenie go w każdy projekt, przy którym pracujemy.

Tym optymistycznym akcentem zapraszamy Was do lektury nadchodzących postów i oglądania naszych filmów ukazujących kulisy wielu kampanii fotograficznych.

Czekamy także na Wasze polecenia interesujących stron, z przyjemnością umieścimy je w naszym blogroll’u.

Do zobaczenia wkrótce.