Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

Często otrzymujemy zapytania czy wykonujemy sesje zdjęciowe na podstawie, której można zbudować swoje portfolio, dzięki któremu można się do agencji modelingowych, czy też dzięki niemu stworzymy swoją książkę na przyszłe castingi.

Tak. Tworzymy portfolia modelek i modeli już od 2008 roku. Swoją koncepcją, kadrami oraz stylizacjami pomogliśmy zdobyć doświadczenie w pozowaniu. Dzięki współpracy nawiązaliśmy setki relacji z osobami, które odwiedziły nasze progi. Wiele z nich obecnie pracuje prężnie na całym świecie jako fotomodele i modele/ki wybiegowe.

Jak umówić sesję fotograficzną ?

Z naszą Agencją istnieje kilka możliwości. Można się skontaktować z nami pisząc wiadomość poprzez formularz kontaktowy, który się znajduje w zakładce kontakt. Można również poprzez komunikator messenger.

Jak długo trwa sesja zdjęciowa ?

W zależności, jakich zdjęć potrzebujesz, czas trwania sesji zdjęciowej jest zależny od kilku czynników. Stylizacje – im więcej tym wydłuża się czas pracy fotografa. MakeUp oraz fryzury – czas na przygotowanie modelki/a wydłuża sesje. Przeważnie przy zdjęciach do portfolio lub indywidualnych wynosi 4 do 6 godzin.

Wybór zdjęć oraz retusz (posprocesing)

Wstępną selekcję zdjęć przeprowadza fotograf lub asystent. Następnie klient otrzymuje resztę zdjęć opatrzonych znakiem wodnym (PREV), z których wybiera te docelowe. Wspólnie ustalamy czas na retusz zdjęć oraz termin oddania efektu końcowego. Przeważnie klienci wybierają formę cyfrową.

Jak przygotować się do sesji ?

Warto skorzystać z naszego doświadczenia. Przygotowując się do sesji zdjęciowej warto wziąć ze sobą:

  • podstawowe kosmetyki do makijażu i włosów (chyba że jest zapewniony przez nas profesjonalny makeup oraz fryzjer)
  • dużą walizkę pełną swoich ulubionych stylizacji, butów oraz wszelkiego rodzaju dodatków (rajstopy, biżuteria, okulary czy nakrycia głowy). Z naszej strony istnieje zapewnienie wszystkich, gotowych stylizacji po wcześniejszym uzgodnieniu ze stylistą.
  • dobry humor.

Demo aktorskie czyli jak zostać aktorem w serialu czy reklamie.

Wykonujemy również dema aktorskie, gdzie nagrywamy ważne informacje pod castingi:

  • przedstawienie swojej osoby w ojczystym języku (można również w innym niż język polski)
  • pokazanie profili przyszłego aktora
  • uchwycenie mimiki twarzy przy różnych emocjach (śmiech, płacz, zaduma czy zadowolenie)
  • nagranie możliwości aktorskiej (pozowanie, taniec, śpiew itp)
  • oraz inne elementu ustalone podczas nagrania.

Gdzie wykonujemy zdjęcia ?

Sesje zdjęciowe oraz plany filmowe wykonujemy w naszym studio mieszczącym się we Wrocławiu, przy ul. Popielskiego 1. Dokładne informacje znajdziecie w dziale kontakt. Większość realizacji wykonujemy w naszym studio oraz w dowolnie wybranym przez nas plenerze. Filmik

Zapraszamy do zapoznania się z efektami naszej pracy.