Muzyka - nieodłączny element sesji zdjęciowej

Żadna profesjonalna sesja zdjęciowa nie może się obejść bez muzyki. W Studio Kwadrat jest dla nas bardzo ważna, bo dzięki niej pracuje się przyjemniej i efektowniej.

Modelki, motyw przewodni, fotograf i pomysły. To nie wszystkie elementy istotne podczas sesji zdjęciowej. Oprócz pięknych ubrań i profesjonalnego studia potrzeba czegoś jeszcze. Klimat i muzyka dzięki, którym każdy będzie czuł się komfortowo. Nasz główny fotograf Tomasz Kobiela, wie o tym najlepiej:

Muzyka podczas sesji jest ważna ze względu na panujący nastrój w studio podczas sesji. Pomaga rozluźnić atmosferę oraz czasem stremowane modelki. Przy długiej sesji zdjęciowej dodaje pozytywnej energii ekipie.

Z czego czerpiemy inspiracje i gdzie znajdujemy idealną muzykę do sesji? Trudno odpowiedzieć nam jednoznacznie na to pytanie. Wiadomo, że gusta są różne i nie zawsze wszystkim pasuje to co się puszcza. Największy wpływ muzyka ma na modelki.

Odpowiednia muzyka w pracy jest podstawą każdej udanej sesji. Najlepiej żeby była energiczna, pobudzająca. Jest to ważne, ponieważ często zaczynamy pracować bardzo wcześnie i to właśnie dzięki odpowiedniej muzyce możemy pracować z pełną energią os samego rana.

–Dagmara Raczyńska

To właśnie one mają poczuć się pewne siebie i rozluźnione. Gdzie znaleźć idealną listę? Miejsc jest wiele. Studio Kwadrat lubi szperać na serwisie Spotify (np.Fashion Shoot) wynajdując ciekawe nowości i listy ułożone tematycznie. Dzięki różnorodności można ustalić z modelkami jakie style preferują, dwa kliknięcia i gotowe. Także YouTube ma ogromne możliwości. Każdy z użytkowników może zbierać własne, ulubione utwory.

Wielu fotografów z całego świata bazuje na największych hitach, a listy jak Billboard Hot 100 to wyrocznia nowoczesnych trendów, bez których wiele sesji się nie obejdzie. Każdy pokaz, prezentacja nowych kolekcji to okazja do prezentacji nowych utworów artystów, a zarazem łatwiejsze wczucie się w dany moment, który chcemy sfotografować.

Jeśli ktoś nie może nadal odnaleźć w świecie muzyki, lub po prostu szuka nowych pomysłów warto zajrzeć do książek. Ciekawą propozycją jest DIY Fashion Shoot Book autorstwa Emily Stein i Celii Wallis (We Are PhotoGirls). Tam znajdziecie mnóstwo porad jak zorganizować własną profesjonalna sesję zdjęciową oraz kilka wskazówek dotyczących doboru muzyki od A do Z. Polecamy!